Farmaceuci

Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski – 28 (2021)

Panie, kim jest człowiek, że troszczysz się o niego? (Ps. 144))

Szanowni Państwo! Moi drodzy!

Zapraszamy 27 października b.r. (środa) o godz. 20:00 na konferencję online p.t. Dramat depopulacji w wymiarze lokalnym i globalnym.  Ks. dr hab. Krzysztof Bielawny przedstawi nam zmiany demograficzne Polski na tle populacji ogólnoświatowej. Rozwój demograficzny hamowany jest przez cywilizację śmierci, deprawację dzieci i młodzieży. Przekłada się to na kondycję moralną, duchową i biologiczną społeczeństwa. Czy można jeszcze zapobiec zapaści dziejowej? Czy przeludnienie rzeczywiście zagraża planecie? Będziemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi na te, i inne jeszcze aktualne pytania. Zapraszamy!  Referat i dyskusja odbędzie się na platformie ZOOM. Prosimy o wcześniejszą rejestrację na naszej stronie, kilka dni wcześniej prześlemy na emaila linki na konferencję

Zapisy na konferencję: Dramat depopulacji
Pozdrawiam w miesiącu różańcowym. Niech nasze radosne, trudne, bolesne i smutne sprawy, te osobiste i zawodowe, za Matki przyczyną przemienią się w nowe. Tak, jak na Golgocie, oto wszystko staje się nowe. Z modlitwą, Małgosia Prusak
Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: https://www.sfkp.pl/

Możesz anulować subskrypcję za pomocą poniższego linka

Anulowanie subskrypcji

MailerLite

Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski – 19 (2020)

Miłość świadczona innym jest największym dobrodziejstwem dla nas samych, którzy zdobywamy się na okazywanie miłości. St.Kard.Wyszyński

Szanowni Państwo! Moi drodzy!

W roku poświęconym rozważaniu tajemnicy Eucharystii zapraszamy do duchowego uczestnictwa w 96. Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 23-24 maja b.r. Rozpocznie ją Apel Jasnogórski 23 maja (sobota) o godz. 21.00; rozważania poprowadzi ks. bp Romuald Kamiński, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Służby Zdrowia. Będzie dostępna transmisja on-line na portalu Jasnej Góry.
W niedzielę, 24 maja o godz.11.00 uroczysta Msza Święta z Kaplicy Cudownego Obrazu będzie transmitowana przez program I TVP.

W ramach duchowego przygotowania do tak niecodziennej Pielgrzymki można wykorzystać teksty: modlitwy wiernych, Aktu Zawierzenia Polskiej Służby Zdrowia Jasnogórskiej Matce Kościoła, Drogi Krzyżowej oraz konferencji o. Mariusza Chyrowskiego, redemptorysty, który miał prowadzić rekolekcje (dostępne na stronie Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia).

Niech obecna sytuacja, w której się znaleźliśmy, nie przeszkodzi w docenieniu wartości wspólnoty środowiska medycznego oraz nie gasi nadziei na wspólne pielgrzymowanie w 2021 roku. Oczywiście tych co mogą zapraszamy już w tym roku na Jasną Górę. Wszyscy łączmy się we modlitwie (a intencji mamy dużo!)
Niech Duch Święty za przyczyną Matki Bożej i Jej Syna obdarza nas i naszych bliskich potrzebnymi łaskami!
Z serdecznym pozdrowieniem,
Małgorzata Prusak

Maryjo, Pani z Lourdes zawierzamy Ci chorych, dla których żyjemy i pracujemy. Broń ich przed samotnością w chorobie i w kalectwie, przed bezradnością wobec braku ludzkiej pomocy, przed niesprawiedliwym traktowaniem. Spraw, aby każdy chory był dla nas bratem i siostrą, a każdy pracownik Służby Zdrowia dobrym samarytaninem niosącym wsparcie, pocieszenie i ulgę w cierpieniu oraz fachową pomoc medyczną. – z Aktu Zawierzenia Polskiej Służby Zdrowia Jasnogórskiej Matce Kościoła.

Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski – 26 września 2019

Szanowni Państwo! Moi drodzy!
Z okazji naszego święta życzmy sobie satysfakcji z pracy zawodowej, życzliwości pacjentów, cierpliwości wobec napotykanych trudności oraz wytrwałości w dążeniu do zmiany tego, co zmienić należy. Niech Święci Męczennicy Kosma i Damian wypraszają nam wiele łask Bożych, tak w życiu osobistym, jak i zawodowym!
Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski (SFKP) podsumowało dotychczasową działalność i wybrało nowe władze na kolejną kadencję podczas Walnego Zebrania, które miało miejsce 21 września br. w Poznaniu. Przewodniczącą została dr Małgorzata Prusak, pełniąca przez ostatnie 4 lata tę funkcję. Wybrano  Zarząd w składzie:
Wiceprzewodnicząca – mgr farm. Sylwia Olejarczyk (Poznań),
Sekretarz – mgr farm. Ewa Ciszewska (Kraków),
Skarbnik – mgr farm. Halina Szulc (Poznań).
Członkowie Zarządu: mgr farm. Katarzyna Kużniewska (Warszawa), mgr farm. Elżbieta Rekowska (Poznań) oraz mgr farm. Małgorzata Szpakowska (Lublin).
Asystentem Kościelnym Stowarzyszenia jest ks. dr Adam Sikora (Poznań).
Zaczynamy nowy etap. Mamy nadzieję, że z Bożym błogosławieństwem będzie on nie mniej owocny. Zapraszamy do współpracy. Razem możemy więcej!
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Małgorzata PrusakStowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polsk

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: https://www.sfkp.pl/

ŚWIĘTO PATRONALNE