Lekarze

09 Maj 2021 

NIEDZIELA

o godz. 16:00          EUCHARYSTIA 

Msza Święta Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich we Wrocławiu
pod przewodnictwem ks. dr Marcina Kołodzieja
asystenta Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich

 

Warszawa, 16 października 2020 roku

 

 

Wielebni Księża,

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną nie odbędzie się sesja szkoleniowo – formacyjna dla kapelanów, planowana  w terminie  3-5 listopada 2020 roku na Jasnej Górze.

 

Planujemy przeprowadzenie wideokonferencji z udziałem diecezjalnych duszpasterzy służby zdrowia w dniu 5 listopada (czwartek), w godzinach 10.00-12.00.

Link do udziału w tym wydarzeniu przekażemy oddzielnym e-mailem tym Księżom, którzy potwierdzą chęć udziału wysyłając swój akces na adres: duszpasterstwosz@wp.pl

 

Z kapłańskim pozdrowieniem

 

Ks. Arek

Krajowy duszpasterz służby zdrowia:
modlimy się i wspieramy chorych i lekarzy

31 października 2020 |

Modlitwa oraz towarzyszenie cierpiącym ludziom i lekarzom to dziś szczególnie ważna misja kapelanów w szpitalach – powiedział KAI ks. Arkadiusz Zawistowski. Krajowy duszpasterz służby zdrowia zwraca uwagę, że także kapelani zarażają się koronawirusem, ale pomagają im księża-wolontariusze.

REKLAMA

„Pracujemy jak pracowaliśmy, służymy jak służyliśmy dotychczas” – mówi duchowny dodając, że kapelani pełniący posługę w szpitalach zawsze są gotowi do pracy. Przyznaje, że obecna sytuacja związana rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest wielkim wyzwaniem. „Patrzymy z nadzieją, wierzymy, że Bóg nam pomoże w tym wszystkim. To jest próba, ale wierzę, że sobie poradzimy” – powiedział ks. Zawistowski.

„Myślę, że w tej sytuacji najważniejsze jest modlitwa, wytrwała, tak jak modlił się Mojżesz wznosząc ramiona do nieba” – zaznaczył krajowy duszpasterz służby zdrowia dodając, że o znaczeniu posługi modlitwy szczególnie często mówią mu dziś szpitalni kapelani. Drugim istotnym zadaniem jest wspieranie, towarzyszenie i gotowość niesienia pomocy cierpiącemu człowiekowi. „Czasami wystarczy nawet jedno słowo czy krótkie zdanie” – zaznacza duchowny.

Kapelani szpitalni starają się wpierać także personel medyczny. „Jeśli ich zabraknie na tym polu walki, to któż nam pomoże?” – pyta duchowny zauważając, że część medyków już uległa zakażeniu koronawirusem, stąd coraz głośniej zachęca się do pomocy wolontariuszy.

Jako wolontariusze zgłaszają się także księża, chcący służyć jako szpitalni kapelani. „Są oni naprawdę bardzo potrzebni, ponieważ duszpasterze szpitalni także się zakażają i ‘wypadają’ z codziennej służby, więc ktoś musi ich zastąpić” – podkreśla krajowy duszpasterz służby zdrowia.