Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski

Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski – 17 listopada 2018

Szanowni Państwo! Moi drodzy!

w tym miesiącu szczególnie wspominamy tych, którzy wyprzedzili nas na drodze do domu Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach także o zmarłych farmaceutach. W niektórych miastach odbyły się tzw. Zaduszki Medyczne. Została złożona (albo jeszcze będzie) ofiara Mszy świętej za zmarłych farmaceutów. Pomyślmy o naszych koleżankach, kolegach, może rodzicach lub bliskich, którzy wykonywali zawód farmaceuty. Polećmy też dobremu Bogu zmarłych wykładowców, profesorów, tych u boku których stawialiśmy pierwsze kroki w pracy zawodowej, a którzy już przeszli do wiecznego życia. Łączy nas z nimi tajemnicza, ale i rzeczywista głęboka więź duchowej solidarności. Jesteśmy jedną rodziną, w której nawzajem możemy się za siebie modlić i w miłości nawzajem się obdarowywać wewnętrznymi darami. Jesteśmy połączeni więzami uczucia, miłość nasza dociera aż na tamten świat…

W diecezjach powoli powstają duszpasterstwa dla farmaceutów. Może w twojej okolicy nic nie ma, a może chciałbyś (chciałabyś) zainicjować spotkania farmaceutów, na początku chociaż okazyjne, prosimy o kontakt. 

Pielgrzymka do Sokółki się udała, przynosi owoce, w najbliższym czasie coś więcej napiszemy. W czasopiśmie Mgr.Farm. ukazał się artykuł: Sprzeciw sumienia farmaceuty. Co stanowi Konstytucja i co z tego wynika? Zawiera syntetyczną wykładnię obecnego prawa w tej kwestii. Jest dostępny na naszej stronie. Polecamy!

W najbliższym czasie w Brukseli (8-9. grudnia) odbędzie się spotkanie  Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Farmaceutów Katolickich (FIPC). Organizacja ta (do której należy także Polska) staje przed ważnymi wyborami (władz, kierunków działania). Wsparcie modlitewne jest tu bardzo potrzebne. Prosimy i zachęcamy!   

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Małgorzata Prusak